Aktualności Aktualności

Powrót

O dzikiej naturze wilka słów kilka

O dzikiej naturze wilka słów kilka

Bohater wielu przysłów, a także niejednej bajki - także tej najbardziej znanej o Czerwonym Kapturku… Za przyczyną wilka, bo to o nim mowa, wieczorem 11 grudnia w Salonie FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” zgromadziły się prawdziwe tłumy. Wernisaż wystawy fotografii Antoniego Kasprzaka „WILK – DZIKA NATURA” połączony z wykładem wybitnego zoologa prof. dr hab. Andrzeja Bereszyńskiego był wielką atrakcją dla przedstawicieli różnych grup zainteresowanych biologią i ekologią tego gatunku.

Antoni Kasprzak- leśnik zaangażowany w ochronę przyrody, wielokrotnie nagradzany w dziedzinie fotografii przyrodniczej, z niezwykłą skromnością opowiedział o swoich spotkaniach z wilkami w Puszczy Noteckiej podczas uroczystego otwarcia wystawy zdjęć "WILK- Dzika Natura".Goście, zainteresowani szczegółami obserwacji, zasypywali autora gradem pytań i chętnie dzielili się własnymi spostrzeżeniami.

 

Po zakończeniu wernisażu zebrani wysłuchali prelekcji prof. Andrzeja Bereszyńskiego, który przedstawił historię ochrony wilka w Polsce a także opowiedział o swoich doświadczeniach z badań nad tym gatunkiem w Stacji Doświadczalnej w Stobnicy. Dla przybyłych gości spotkanie było okazją do wymiany informacji, a także znalezienia odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Poniedziałkowy wernisaż z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników.  

 

Wystawę można oglądać do 10 lutego 2019 roku w salonie FOTONATURA w godzinach funkcjonowania OEPL „Dziewicza Góra”, które znaleźć można pod adresem:

www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl/osrodek-dziewicza-gora