Aktualności Aktualności

Powrót

Nowoczesna aplikacja „Ścieżka dydaktyczna w rezerwacie Wydymacz”

Nowoczesna aplikacja „Ścieżka dydaktyczna w rezerwacie Wydymacz”

W Nadleśnictwie Antonin, leżącym w południowej części RDLP w Poznaniu, opracowano wirtualny przewodnik po ścieżce dydaktycznej w Antoninie. Pobierając aplikację można cieszyć się odkrywaniem wspaniałych sekretów przyrody rezerwatu „Wydymacz".

To unikatowy pod względem florystyczno–krajobrazowym i ornitologicznym obszar leżący na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy" i dwóch ostoi Natura 2000 w Antoninie. "Wydymacz" to jeden z ciekawszych rezerwatów w Wielkopolsce, w którym można podziwiać mozaikę siedlisk i zespołów roślinnych, w tym łęg jesionowo-olszowy. Tutaj spotkamy piękne pisklęta gągoła wodzącego, szczebiotliwe muchołówki: żałobną i białoszyją oraz do kilkunastu par perkoza rdzawoszyjego.

Mobilną aplikację można bezpłatnie pobrać ze strony www.sciezkaantonin.pl

Aplikacja „Ścieżka Antonin" oraz strona internetowa www.sciezkaantonin.pl powstały, żeby umożliwić lepszą promocję i poznanie tego cennego obszaru. Dzięki tej nowatorskiej aplikacji można odkryć różnorodność świata roślin i zwierząt oraz poznać wiele leśnych sekretów. Każdy turysta i miłośnik przyrody znajdzie tu mnóstwo informacji, które pozwolą lepiej zrozumieć jak bardzo skomplikowanym, zróżnicowanym i delikatnym ekosystemem jest las.

Dzięki aplikacji i stronie internetowej można przemierzać rezerwat nie wychodząc z domu. Jednak najlepiej zrobić to odwiedzając Nadleśnictwo Antonin. Znajduje się tutaj specjalnie wyznaczona ścieżka dydaktyczna, po której oprowadza intuicyjna i wygodna w obsłudze aplikacja. To mobilny przewodnik zaprogramowany tak, aby sam opowiadał gościom o kolejnych, niezwykłych przystankach na trasie.  Niezawodność systemu oraz jego niezależność od Internetu i GPS gwarantują umieszczone przy trasie, niewielkie czujniki. To one sprawiają, że w określonych punktach, korzystając z informacji wyświetlonych na ekranie smartfona można dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym miejscu.

Zatem zapraszamy do odkrywania leśnych tajemnic ścieżki edukacyjnej w Antoninie, używając nowoczesnych rozwiązań technologicznych.