Aktualności Aktualności

Powrót

Na dwóch kółkach przez las

Na dwóch kółkach przez las

Za nami Bike Show 2019, czyli najważniejsze rowerowe wydarzenia o charakterze międzynarodowym, ale równocześnie festiwal sportu, który skierowany był do wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach. Targi odbyły się w dniach 30 sierpnia – 1 września 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i oczywiście nie mogło nas zabraknąć.

Wydarzeniem towarzyszącym były Mistrzostwa Świata UCI Gran Fondo, było to największa na świecie impreza kolarzy amatorów. Na starcie spotkało się 4000 uczestników wraz z osobami towarzyszącymi (reprezentujących 25 narodowości) rywalizujących o tytuły Mistrza Świata w 16 różnych kategoriach wiekowych. Trasa zawodów przebiegała między innymi przez nadleśnictwa: Grodzisk, Konstantynowo, Łopuchówko i Pniewy.

Przez 3 dni wydarzenia na stoisku RDLP w Poznaniu i RDLP we Wrocławiu prezentowane były treści promujące przyrodnicze i turystyczne atrakcje Wielkopolski i Dolnego Śląska. Wszyscy, którzy odwiedzili nasze stoisko mogli dowiedzieć się o tym, czym są społeczne funkcje lasu. Prezentowaliśmy materiały dotyczące udostępnianych przez Lasy Państwowe tras rowerowych, pieszych, ale także singletraków i runtraków. Można też było wirtualnie przenieść się na jedną z naszych górskich tras rowerowych i sprawdzić jak się po niej zjeżdza. Nie mogło także zabraknąć ciekawostek o atrakcjach turystycznych i edukacyjnych dostępnych na terenie RDLP w Poznaniu i RDLP we Wrocławiu. Było gorąco, radośnie i rowerowo. 

Chcesz poznać historię lasu w Twojej okolicy? Pobierz z zakładki Nasze książki.  Odkryjemy przed Tobą historię lasów, leśników i wielkopolskiego leśnictwa.

Pamiętajcie lasy są naturalnym miejscem rekreacji i wypoczynku, szczególnie ważnym dla mieszkańców dużych miast. Spełniają tym samym ważną funkcję społeczną, a co najważniejsze kojąco oddziałują na nasze zdrowie. Do zobaczenia w lesie!