Aktualności Aktualności

Powrót

Leśny Mikołaj

Leśny Mikołaj

Ponad setka przedszkolaków z Przedszkola "TU Mieszka Bajeczka" we Wschowie spędzała Mikołajki w Ośrodku Edukacji Leśnej w Leśnictwie Koczury.

Podczas zabawy dzieci nie zapomniały o naszych podopiecznych, głównej atrakcji Ośrodka Edukacyjnego. Przywiezioną ze sobą karmą uraczyli duże jak i małe zwierzęta. Jelenie, danieli, dziki oraz ptaki z wielkim apetytem skosztowały karmy w leśnej stołówce. Spotkanie, oprócz wymiaru edukacyjnego, było również okazją do wspólnych śpiewów przy ognisku w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Ośrodek Edukacji Leśnej "Zaskroniec" to jeden z 10 ośrodków edukacyjnych naszej dyrekcji.

Ośrodek Edukacji Leśnej „Zaskroniec" łączy w sobie wiele elementów infrastruktury edukacyjnej: ochronkę dla zwierząt, ścieżkę przyrodniczo-leśną, leśną izbę historyczną, boisko sportowe, miejsce na ognisko, wiatę edukacyjną z miejscem na grill oraz wiatę z trakiem do przecierania drewna. W ochronce przebywają zwierzęta leśne, które utraciły zdolność do samodzielnego przebywania na wolności. Prezentacja zwierząt w zagrodzie pokazowej umożliwia realizację zajęć edukacyjnych z rozpoznawania gatunków, problemu kłusownictwa a także z zasad postępowania z napotkanymi zwierzętami w ich naturalnym środowisku. Wokół wolier z jeleniami, sarnami, danielami, dzikami, lisami i ptakami szponiastymi wiedzie również ścieżka edukacyjna o długości 1 km, prezentująca bór sosnowy i fragmenty torfowiska. W leśnej izbie historycznej zgromadzone zostały z kolei stare narzędzia i pamiątki pracy leśników, m.in. narzędzia do żywicowania.

Więcej informacji na stronie Nadleśnictwa Włoszakowice.