Aktualności Aktualności

Powrót

Leśna prasówka

Leśna prasówka

Zachęcamy Was do lektury naszych lokalnych magazynów z nadleśnictw Jarocin i Krotoszyn. A w nich wiele przydatnych artykułów, od popularnonaukowych treści dla sympatyków lasu po praktyczne rady i kalendarium leśnych wydarzeń.

We wrześniowym dodatku specjalnym do Gazety Jarocińskiej Nadleśnictwo Jarocin podsumowuje kampanię naszej dyrekcji "Las Poza Cywilizacją" oraz podchody leśne "Ruszaj z nami, przyjacielu", inicjatywę nadleśnictwa i Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie. Ponadto w numerze kilka słów o lasach Danii oraz to czego nie wiecie o dzięciołach, czyli jak działa mechanizm bębnienia, który nie jednego zwierza przyprawiłby o ból głowy. Znajdzie się również coś dla aktywnych spacerowiczów. Specjalna infografika prezentuje rożne typy ćwiczeń, które możecie wykonać sami w... lesie. Więcej informacji oraz poprzednie numery "Wieści z lasu" znajdziecie na stronie Nadleśnictwa Jarocin.

Z kolei w dodatku krotoszyńskim niezwykle ważne treści dotyczące zaśmiecania lasów, zwłaszcza w tak ważnym dla turystów jesiennym sezonie na grzyby. Jak duży i kosztowny to problem dowiecie się już z pierwszej strony. Warto przy tej okazji zrobić mały rachunek sumienia i pamiętać o podstawowych zasadach i kodeksie prawidłowego zachowania się w lesie. Ponadto kilka słów o tym, jaką funkcję pełnią ambony oraz ile tak naprawdę mamy bielików. Nadleśnictwo Krotoszyn corocznie bierze udział w akcji monitoringu i obrączkowania tego gatunku. W artykule znajdziecie również porcję ciekawostek na ten temat. Z kolei w słowniku pojęć leśnych i łowieckich litery numeru to "i, j, k". Dodatku szukajcie na stronie Nadleśnictwa Krotoszyn.