Aktualności Aktualności

Powrót

Las w stolicy, czyli Dni Ochrony Środowiska 2019

Las w stolicy, czyli Dni Ochrony Środowiska 2019

Tegoroczne Dni Ochrony Środowiska już za nami. W ostatnią niedzielę w Łazienkach Królewskich było leśnie, energetycznie i magicznie. Już po raz kolejny odbył się rodzinny piknik edukacyjny zorganizowany przez Ministerstwo Środowiska, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Celem wydarzenia była promocja ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, a zwłaszcza zrównoważonej gospodarki leśnej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu przygotowała stoisko Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Rychtalskie”. Leśnicy z Nadleśnictw Antonin i Syców czekali z licznymi atrakcjami zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników przyrody.

Wiodącym hasłem naszego stoiska było #drewnojestzlasu. Wśród naszych propozycji znalazł się bieg w drewnianych chodakach, warsztat leśny dla najbardziej zagorzałych majsterkowiczów oraz rozpoznawanie gatunków drzew po drewnianych próbkach. Można było również poczuć się przez chwilę, jak prawdziwy leśniczy, znakując swój krążek drewna. Przede wszystkim jednak odpowiadaliśmy na wszystkie pytania i staraliśmy się zarażać miłością do lasu.

Zostawiliśmy w dobrych rękach mieszkańców Warszawy i okolic ponad 2000 sadzonek naszych rodzimych, lasotwórczych gatunków drzew. Niech pięknie rosną, dając cień i ukojenie w te wyjątkowo gorące letnie dni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i zapraszamy już za rok. A tymczasem do zobaczenia w lesie!