Aktualności Aktualności

Powrót

Las Erasmusa

Las Erasmusa

Po raz kolejny poznańskie nadleśnictwo gościło studentów z całego świata podczas sadzenia tytułowego "Lasu Erasmusa".

Słoneczna pogoda towarzyszyła blisko 40 zagranicznym studentom z poznańskich uczelni wyższych biorącym udział 29 kwietnia w akcji "Las Erasmusa" zorganizowanej na terenie Nadleśnictwa Gniezno. Studenci posadzili ponad 500 dębów w Leśnictwie Las Miejski oraz 50 cisów, które wyrosły z nasion poświęconych przez Papieża Benedykta XVI. Cisy zostały posadzone w alei przed siedzibą Nadleśnictwa.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Bankowej wraz z koordynatorami ze Stowarzyszenia Erasmus Student Network i pracownikami Nadleśnictwa Gniezno podczas wspólnej pracy, której towarzyszyły doskonałe nastroje, odnowili powierzchnię leśną. Uczestnicy reprezentowali wiele krajów m.in. Brazylię, Indie, Ukrainę, Palestynę oraz Turcję.

Pobyt w Nadleśnictwie Gniezno był również okazją do przybliżenia uczestnikom spotkania trwających w bieżącym roku obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Studenci w towarzystwie przewodnika zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską wraz z Drzwiami Gnieźnieńskim należącymi do najbardziej interesujących zabytków europejskiej sztuki ludwisarskiej okresu romańskiego, ukazującymi żywot patronującego Europie Świętego Wojciecha.

"Las Erasmusa" to społeczna akcja sadzenia lasów prowadzona od 2008 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Erasmus Student Network we współpracy z Lasami Państwowymi. Akcja wspiera proces integracji studentów przyjeżdżających do Polski z miejscowymi studentami i promuje różnorodne sposoby spędzania czasu w Polsce. W tym roku akcja sadzenia lasu została włączona w projekt "100 milionów drzew do 2017 roku" zainicjowanej przez ENO Programme Association.