Aktualności Aktualności

Powrót

Finał biegów o Grand Prix Nadleśnictwa Koło

Finał biegów o Grand Prix Nadleśnictwa Koło

O tym, że warto biegać w lesie mogli przekonać się wszyscy uczestnicy cyklicznej akcji organizowanej przez Nadleśnictwo Koło: "Biegam, bo lubię lasy" oraz "Chodzę, bo lubię lasy". W miniony weekend, 16 października odbyły się kończące sezon biegi finałowe.

Ostatnie już, jesienne spotkanie odbyło się na Szkółce Zespolonej Kiejsze, na terenie Leśnictwa Bugaj. Jak zwykle organizatorzy zadbali aby 5 kilometrowa trasa poprowadzona po okolicznych lasach wśród drzew w szacie jesiennej była dla uczestników nie lada wyzwaniem. Zawodnicy po zarejestrowaniu się biurze zawodów, odebrali koszulki oraz  numery startowe z czipami. Mimo dżdżystej pogody w biegu i marszu wystartowało łącznie 60 osób. Na starcie, który był również metą pozostali wierni kibice. Mimo deszczu oczekiwali zawodników.

Po niespełna 20 minutach na mecie pojawił się jako pierwszy Kacper Janicki, reprezentujący Zespół Szkół Technicznych w Kole. Wśród kobiet jako pierwsza przybiegła Michalina Walczak-Pecyna z Budzisławia Starego. Natomiast w marszu wśród mężczyzn pierwszy był Krzysztof Chrzanowski z miejscowości Chojny. Rywalizację kobiet wygrała Justyna Przybylska z Grzegorzewa. Po skończonym biegu zaproszonych gości przywitał w imieniu nadleśnictwa Henryk Gostyński oraz Kazimierz Szymański. Był to również doskonały moment do podsumowania całorocznej akcji promującej aktywny wypoczynek w naszych lasach. W ramach tegorocznej edycji GRAND PRIX NADLEŚNICTWA KOŁO biegi odbyły się tu bowiem 4 razy, zgodnie z porami roku.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą zimą, 21 lutego w Leśnictwie Babiak, wiosną, 5 czerwca w Leśnictwie Dąbie oraz latem, 28 sierpnia w Leśnictwie Rogóźno. Zawody zakończył bieg jesienny. Prócz uhonorowania zwycięzców w poszczególnych kategoriach ogłoszono również te najbardziej prestiżowe wyniki, na sportowców roku, wyłonionych z czterech spotkań GRAND PRIX NADLEŚNICTWA KOŁO. Wśród mężczyzn biegi wygrał Marcin Wojewoda, wśród kobiet Iga Przybylska. Z kolei w kategorii Nordic walking mężczyzn rywalizację zwycięsko zakończył Krzysztof Chrzanowski, a wśród kobiet Wioletta Chrzanowska. Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy przygotowali dla najlepszych piosenkę zespołu Queen ,,We are the champions", a dla osób które uczestniczyły we wszystkich spotkaniach pamiątkowe dyplomy. Również zawodnicy nie pozostali dłużni organizatorom, którzy w podzięce za trud włożony w przygotowanie tej imprezy podarowali leśnikom kubki upamiętniające to wydarzenie.

Wszystkim zawodnikom w imieniu organizatorów dziękujemy za tak liczne duże zainteresowanie i życzymy dalszych sportowych sukcesów, zapraszając jednocześnie do uprawiania sportu w naszych lasach!

Więcej szczegółów o wydarzeniu z pełną listą laureatów i dyscyplin na stronie www Nadleśnictwa Koło.