Aktualności Aktualności

Powrót

Dzięki funduszom Nadleśnictwa Babki utworzą wyjątkowy ogród

Dzięki funduszom Nadleśnictwa Babki utworzą wyjątkowy ogród

W Poznaniu z inicjatywy Caritas Archidiecezji Poznańskiej powstaje ogród społeczny dla osób bezdomnych. 10 tysięcy złotych na zakup roślin przekazali poznańscy leśnicy z Nadleśnictwa Babki.

"Rośliny mają właściwości terapeutyczne, stąd tak ważne jest ich sadzenie, szczególnie w miastach. Cieszę się, że przekazane przez poznańskich leśników środki na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej pozwolą stworzyć zieloną, sprzyjającą zdrowemu odpoczynkowi przestrzeń dla osób mierzących się z kryzysem bezdomności"-mówi dr inż. Andrzej Konieczny dyrektor RDLP w Poznaniu.

 

Na fotografii sadzenie roślin w ogrodzie społecznym przy schronisku dla osób bezdomnych "Przystań" w Poznaniu. Fot. Archiwum RDLP w Poznaniu.

"Ogród ma przede wszystkim służyć budowaniu relacji wśród osób potrzebujących. Potrzebne pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu nowego ogrodu. Osoby bezdomne są często bardzo samotne. Ta przestrzeń, którą tworzymy będzie aktywizowała ich do nawiązywania relacji. Będzie też miejscem, gdzie planujemy organizować warsztaty, koncerty i pokazy filmów"- mówi Anna Michalak, kierowniczka Schroniska „Dom Charytatywny „Przystań” w Poznaniu.

Niestety liczba osób znajdujących się w kryzysie bezdomności wzrasta. To osoby wyeksmitowane, uzależnione i z problemami psychicznymi. Schronisko pn. „Dom Charytatywny „Przystań” przy ulicy Krańcowej działa przez cały rok i zapewnia osobom w potrzebie m.in. pomoc psychologa czy specjalisty ds. uzależnień. Otwarcie ogrodu planowane jest na wiosnę 2024 roku. Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 200 tys. zł , z czego 70% dofinansował WFOŚiGW w Poznaniu.