Aktualności Aktualności

Powrót

Choinki Jedynki za nami!

Choinki Jedynki za nami!

W minionym tygodniu zakończyła się akcja charytatywna "Choinki Jedynki 2014" w Gnieźnie i Uniejowie.

11 grudnia na gnieźnieńskim rynku było tłoczno i radośnie, a to wszystko za sprawą Programu Pierwszego Polskiego Radia i przedstawicieli Nadleśnictwa Gniezno. W czasie, gdy w studiu plenerowym i na antenie Programu I Polskiego Radia licytowano prace znanych osobistości, mieszkańcy Gniezna mogli zapoznać się z atrakcjami przygotowanymi przez leśników. Aranżacja stoiska wzbudzała jak zawsze ogromne zainteresowanie. Interaktywne pomoce dydaktyczne połączone z nietuzinkowymi pomysłami edukatorów leśnych tworzyły prawdziwą mieszankę wybuchowa dla uczestników konkursów. Zdobyta w ten sposób wiedza bawi, uczy i pozostaje na długo w pamięci. Na wszystkich miłośników przyrody czekały upominki oraz sadzonki drzewek leśnych.

W pierwszej stolicy Polski licytowano obrazy prof. Andrzeja Bliklego, piosenkarki Reni Jusis i kolarza Michała Kwiatkowskiego.

Podobnie było 12 grudnia w Uniejowie. Pomimo trochę wietrznej pogody atmosfera była gorąca. W czasie kiedy licytowano prace Mirosława Hermaszewskiego, Zbigniewa Buczkowskiego, Kazimierza Kaczora i Macieja Pola, przedstawiciele Nadleśnictwa Turek pokazywali mieszkańcom jak rozpoznawać najważniejsze gatunki drzew i jak nie pomylić grzybów jadalnych z podobnymi trującymi. Aukcję w Uniejowie i na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia prowadzili Małgorzata Raducha, Karolina Rożej i Roman Czejarek.


                                                              

                                                                            * * *
Od 6 grudnia w ośmiu miastach Polski gościło plenerowe studio Programu I Polskiego Radia. Słuchacze mogli licytować prace namalowane przez znane osobistości ze świata kultury, sportu i nauki a zebrane fundusze będą przekazane na potrzeby Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" oraz Fundacji „Pro Artis".

Honorowy patronat nad akcją objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej – Anna Komorowska.