Aktualności Aktualności

Powrót

Choinki Jedynki

Choinki Jedynki

Lasy Państwowe już po raz drugi są partnerem charytatywnej akcji „Choinki Jedynki”.

Podobnie jak w zeszłym roku do akcji włączyły się znane osobistości świata kultury, sportu i nauki, które 23  listopada w siedzibie Polskiego Radia malowały obrazy o tematyce świątecznej.

Obrazki pod hasłem "Symbole Świąt" przygotowali: Zbigniew Boniek, Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Kasdepke, prof. Jerzy Bralczyk, Maciej Jachowski, Wojciech Korda, Maja Ostaszewska, Zygmunt Miłoszewski, Renata Przemyk, Magdalena Zawadzka, Monika Kwiatkowska, prof. Henryk Skarżyński, Mieczysław Szcześniak, Mariusz Wlazły, Marek Ałaszewski, Krzysztof Krawczyk, Katarzyna Pakosińska, prof. Andrzej Blikle, Reni Jusis, Michał Kwiatkowski, Zbigniew Buczkowski, Mirosław Hermaszewski, Kazimierz Kaczor, Maciej Pol, Joanna Krupa, Kamil Stoch, Andrzej Wajda i Michał Winarski.

Wszystkie namalowane prace zostaną zlicytowane podczas aukcji odbywających się w czasie ośmiu imprez plenerowych zorganizowanych w dniach 6 – 13 grudnia 2014 r. Zebrane fundusze będą przekazane na potrzeby Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" oraz Fundacji „Pro Artis".

Honorowy patronat nad akcją objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej – Anna Komorowska.

Spotkania plenerowe Choinki Jedynki odbędą się w: Tarnobrzegu, Jaśle, Krośnie, Gliwicach, Ustroniu. Z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu będzie to Gniezno (11 grudnia) i Uniejów (12 grudnia). Ostatnia licytacja odbędzie się 13 grudnia w Warszawie.

Lasy Państwowe dostarczają 15-metrowe choinki na rynki miast, w których odbywają się licytacje. Zabawa w plenerze, podczas której leśnicy będą prowadzili edukację będzie trwała od godz. 9.00 do 12.00. W tym czasie w Programie 1 Polskiego Radia będzie emitowana audycja na żywo z miejsca imprezy. Audycję, akcje plenerowe i licytacje poprowadzą Karolina Rożej i Roman Czejarek.