Aktualności Aktualności

Powrót

Aktywna sobota w podpoznańskich lasach

Aktywna sobota w podpoznańskich lasach

17 listopada w lasach Nadleśnictwa Łopuchówko odbyły się dwie imprezy biegowe: Dziewicza Góra Biega i Warta Challenge Marathon&Half. Wydarzenia były nie lada gratką dla zwolenników aktywnego wypoczynku - zarówno profesjonalistów jak i początkujących biegaczy.

Miniona sobota w podpoznańskich lasach upłynęła pod znakiem biegów. Wokół Dziewiczej Góry po raz kolejny pobiegli uczestnicy Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. Dorośli startowali na dystansach 5 i 10 km. Dla tych którzy preferują chodzenie zorganizowano marsz Nordic Walking. Stowarzyszenie Biegaj z Mapą zadbało także o dzieci i młodzież, dla których przygotowano trasy o długości 200, 500, 1000 lub 1500 m. Po zakończeniu sportowych zmagań najmłodsi uczestnicy licznie odwiedzili stoisko edukacyjne przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Łopuchówko i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Przygotowanie gipsowych odlewów tropów zwierząt sprawiło dużo radości nie tylko dzieciom, ale także edukatorom.

 

Zwolennicy dłuższych dystansów spotkali się po drugiej stronie rzeki. Kolejna edycja Warta Challenge Marathon&Half – długodystansowych biegów przełajowych na dystansach zbliżonych do maratońskiego i półmaratońskiego – ruszyła w minioną sobotę w Pałacu w Biedrusku. Swoich sił na dłuższym dystansie spróbować mogli także miłośnicy Nordic Walking, którego trasa liczyła 21,3 km. Dodatkowe atrakcji przewidziano także dla osób towarzyszących.

Oba wydarzenia mają charakter cykliczny. Podczas każdego biegu uczestnicy otrzymują fragment układanki. Najwytrwalsi zbiorą wszystkie jej części stając się posiadaczami pamiątkowego medalu.

 

Uczestnikom biegów gratulujemy osiągniętych wyników i wytrwałości, a wszystkich pozostałych zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Las jest do tego idealnym miejscem!

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych Dziewicza Góra Biega, Warta Challenge

 

Kolejne biegi już wkrótce!

Dziewicza Góra Biega – 15.12.2018
Warta Challenge Marathon&Half – 8.12.2018