Aktualności Aktualności

Powrót

Akcja "Drzewko za makulaturę" za nami!

Akcja "Drzewko za makulaturę" za nami!

18 października w Starym ZOO w Poznaniu odbyła się kolejna edycja akcji "Drzewko za makulaturę". Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu jako jeden z partnerów tego wydarzenia przekazała sadzonki drzew leśnych.

Wystarczyło przynieść 5 kg makulatury by móc wybrać sobie sadzonkę! Na miejscu można było poradzić się specjalistów, gdzie najlepiej posadzić rośliny i jak je pielęgnować. Frekwencja jak wszyscy podkreślają przeszła najśmielsze oczekiwania. Przed godziną 10 ustawiła się długa kolejka, natomiast pierwsi zainteresowani byli już o 6:30. Poznaniacy przynosili jednorazowo nawet kilkadziesiąt kilogramów papierzysk. Rekordzista przyniósł 181 kg makulatury. Pomimo deszczowej pogody akcja cieszyła się ogromny powodzeniem. Rozdaliśmy trzy tysiące sadzonek.

Jak poinformowała Agnieszka Fila, przedstawiciel Stena Recycling łącznie zebrano ponad 8 ton makulatury. W ciągu pierwszej godziny trwania akcji zgromadziliśmy już 6,5 tony.

Zaśmiecanie polskich lasów gwałtownie przybiera na sile, dzieje się tak pomimo ogromnego wysiłku leśników, którzy patrolują lasy i wywożą z nich sterty śmieci. Z każdym rokiem ilość odpadów komunalnych jest coraz większa, głównie na skutek wzrostu ilości opakowań z tworzyw sztucznych i papieru. Zachęcamy wszystkich do zbiórki makulatury nie tylko przy okazji takich akcji ekologicznych. Zbierając gazety i stare papiery zmniejszamy ilość zalegających śmieci w koszach i na wysypiskach.