Aktualności Aktualności

Powrót

17 czerwca - dzień wyjątkowy dla uczniów

17 czerwca - dzień wyjątkowy dla uczniów

Dlaczego dzisiejszy dzień jest inny dla uczniów niż pozostałe? Czyżby zaczęły się wakacje? Nie, jeszcze nie, ale to Dzień Pustej Klasy!

To  wyjątkowy czas, można go spędzić naprawdę w szczególny sposób. Tak jak na przykład zrobili to uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Napachaniu. Zamiast spędzać go w murach szkolnych, dzieci wraz z opiekunami,  zaplanowali naukę w lesie - w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn" (Nadleśnictwo Łopuchówko), gdzie  mogli poczuć bliski kontakt z naturą.  Bawili się, obserwowali, dotykali. Jednym słowem doświadczali przyrody wszystkimi zmysłami.

„Chociaż pogoda nam nie dopisała, jednak z wielką wytrwałością uczestniczyliśmy w warsztatach. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy, m. in.:

  • Jak bezpiecznie spędzać wakacje w lesie?
  • Gdzie żyją kleszcze i jak sobie z nimi radzić?
  • Jakich roślin i grzybów należy unikać w lesie?
  • Na jakie zwierzęta należy uważać udając się na łono natury?
  • Jak pomóc osobie ukąszonej przez szerszenia?
  • Co zrobić, gdy w terenie ukąsi nas lub towarzysza żmija?  

W czasie dzisiejszej eskapady udało się nam zaobserwować hurmaka olchowca - jaja, larwy, samca i samicę. Także gąsienicę kuprówki złotnicy z parzącymi włoskami oraz tutki na brzozie - ślady żerowania tutkarza brzozowego. Widzieliśmy rówież larwę ważki.  To beztroskie obcowanie z przyrodą było naprawdę super!!!" - dodają uczniowie.

Już dziś zapisujemy w kalendarzu tę datę!