Aktualności Aktualności

Powrót

"Orientuj się w lesie" - część III

"Orientuj się w lesie" - część III

Sport, rekreacja, nowe wyzwania! Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to jest orientering? Pragniesz zgłębić tajniki poruszania sie po lesie z mapą w ręcę, wyszukiwania specjalnych punktów, zapisz się już dziś na bezpłatne warsztaty w biegach na orientację. Odbęda sie one w dniach 11-12 września na Polanie Trzech Dębów.

Celem akcji jest  dostarczanie dzieciom, młodzieży i dorosłym okazji do atrakcyjnych i nieznanych dotąd form spędzania wolnego czasu, wzrost aktywności sportowych rodzin, promocja atrakcji turystycznych leszczyńskich lasów.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem warsztatów

Ilość miejsc ograniczona. Mamy tylko 30 miejsc na każdy dzień. Kto pierwszy, ten lepszy!

Fomularz zgłoszeniowy na dzień 11 września

Formularz zgłoszeniowy na dzień 12 września 

Na każdego uczestnika czekać będą wykwalifikowani trenerzy, którzy podczas zajęć teoretycznych i praktycznych przekażą swoją wiedzę. Warsztaty zakończymy wspólnym biesiadowaniem przy ognisku na Polanie Trzech Dębów, a każdy uczestnik wyjdzie nie tylko bogatszy o ogrom informacji, ale również otrzyma od nas upominkowy medal i koszulkę.

Aby niepełnoletni uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach w dniu ich realizacji należy dostarczyć oświadczenie:

„Wyrażam zgodę na udział córki/syna w warsztatach w dniu........................ Oświadczam iż syn/córka startuje w warsztatach na moją odpowiedzialność. Syn/Córka posiada ubezpieczenie NNW”

Kolaż promujący akcję "Orientuj się w lesie". Źródło archiwum Nadleśnictwa Karczma Borowa.

W 2018 roku na terenie leśnictwa Karczma Borowa i Kąkolewo wyznaczony został obszar, na którym można uprawiać biegi na orientację, czyli orientering. 

Zielony Punkt Kontrolny, bo o nim mowa, to polska wersja koncepcji obszarów leśnych z siecią stałych punktów kontrolnych. Orientering to różne formy orientacji w terenie z wykorzystaniem map.

Obszar, który udostępnia Nadleśnictwo Karczma Borowa to powierzchnia 6,8 km kwadratowych, na której znajduje się 45 stałych punktów kontrolnych - drewnianych słupków, wyposażonych w perforator – mechaniczny kasownik oraz numer punktu. Aby skorzystać z projektu, wystarczy zapoznać się z regulaminem, następnie pobrać mapę na telefon lub wydrukować ją i można ruszać do lasu w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Mapy dostępne są oczywiście na stronie internetowej nadleśnictwa.

Bieganie z mapą, choć nie tak powszechne jak inne sporty, które można uprawiać na łonie natury, staje się coraz bardziej rozpowszechniane i popularne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nawet wśród braci leśnej odbywają się co roku Mistrzostwa Polski leśników w Biegu na Orientację.

Serdecznie zapraszamy!