Aktualności Aktualności

Powrót

"Drewno jest wspaniałe"

"Drewno jest wspaniałe"

Ogólnopolski konkurs na przedmiot użytkowy lub artystyczny wykonany z drewna.

Nadleśnictwo Łopuchówko, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Związek Rzemiosła Polskiego zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na przedmiot użytkowy lub artystyczny wykonany z drewna pn. „Drewno jest wspaniałe".

Drewno jest  najważniejszym  produktem otrzymywanym z lasu, charakteryzującym się wyjątkowymi właściwościami oraz szerokim zastosowaniem. Promując ten odnawialny, przyjazny człowiekowi surowiec, podkreślamy również znaczenie naszego narodowego bogactwa jakim są lasy.

Konkurs to również okazja dla przypomnienia przypadającego w tym roku Jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych oraz podkreślenia znaczenia firm działających w branży leśno-drzewnej.

Konkurs kierujemy do wszystkich tych, dla których drewno jest materiałem niezwykłym, bez względu na wiek.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Weź udział w konkursie, wykonaj przedmiot użytkowy, artystyczny lub edukacyjny z drewna i razem z nami podkreślaj niezliczone zastosowania tego surowca.

Termin nadsyłania prac: 5 września 2014 roku.

Prace należy nadsyłać na adres:
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łopuchówko,
Łopuchówko 1,
62-095 Murowana Goślina

z dopiskiem – konkurs: „DREWNO JEST WSPANIAŁE"

Do wygrania atrakcyjne nagrody, a wśród nich są: pilarka, weekend w Dworze Myśliwskim Ustronie k.Kępna, weekend w Gołuchowie, weekend w Traperskiej Osadzie w Owińskach i wiele innych cennych nagród.
Więcej informacji o konkursie w załączonym poniżej regulaminie.