Aktualności Aktualności

Powrót

"Dokarmiaj mądrze zimą"

"Dokarmiaj mądrze zimą"

Choć w ostatnich latach nie straszy nas dużymi mrozami, dla wielu zwierząt przetrwanie tego okresu to nie lada wyzwanie.

Szczególnie narażoną grupą są ptaki. Sikorki, dzięcioły, kowaliki, wróbelki i wiele innych – bez naszej dobrej woli może być im ciężko przetrwać zimowy okres. Dlatego od wielu, wielu lat myśliwi, leśnicy i wszyscy ludzie kochający przyrodę włączają się w akcję dokarmiania ptaków. Jest to okazja nie tylko do obserwacji ale i bliskiego spotkania z rodzimymi gatunkami ptaków.

Chcąc pielęgnować już u najmłodszych, dobre praktyki w zakresie pomocy zwierzętom, w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn" corocznie organizowane są warsztaty pod hasłem „Dokarmiaj mądrze zimą!". Zajęcia mają na celu poznanie gatunków ptaków zimujących w naszym kraju, a także ich potrzeb żywieniowych. Na koniec zajęć każda grupa będzie miała za zadanie budowę drewnianego karmnika, który zabierze ze sobą do przedszkola bądź szkoły. Zadaniem uczestników, realizowanym poza Młynem będzie troska o to aby w karmniku zawsze był świeży i wartościowy pokarm, zachęcający zimujące ptaki do jego regularnego odwiedzania.

Jeżeli jesteście ciekawi jak pomagać ptakom w czasie zimy, zapraszamy na zajęcia do Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn „w Biedrusku.

Wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 8:00-15:00.

Więcej na stronie: http://www.wlin.pl/informacje/rezerwacje/