Drużyna RDLP Poznań spisała się na 5!

Za nami VIII Mistrzostwa Polski Leśników w Piłkę Siatkową. Drużyna poznańskich leśników zajęła piąte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Złotym medalistom tegorocznych mistrzostw a zarazem gospodarzem całego wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Na podium stanęła również drużyna RDLP we Wrocławiu zajmując drugie miejsce, natomiast brązowy medal zdobyli zawodnicy RDLP w Lublinie.

Mistrzostwa trwały w dniach 17 - 19 listopada. Ostatniego dnia rozegrano mecze finałowe. RDLP Poznań ostatecznie zmierzyła się z RDLP Krosno i pokonała ich 2:0 w setach przy układzie punktów (20:25 i 21:25).

Jak wiadomo siatkówka to gra zespołowa, ale sędziowie wyłonili spośród wszystkich zawodników, tych najlepszych. Wśród nich znalazła się Pani Justyna Pikulik z Nadleśnictwa Przedborów, uzyskując tytuł zawodnika najlepiej broniącego w całym turnieju.

Ostatniego dnia, po zakończeniu sportowej rywalizacji dyrektor RDLP w Zielonej Górze, Leszek Banach – podziękował wszystkim uczestnikom siatkarskich zmagań za zaangażowanie i udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Turniej zakończył się oficjalną dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem pucharów i nagród. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa oprawa towarzysząca wręczeniu medali, potęgująca ogromne emocje.