Asset Publisher Asset Publisher

Pożegnanie zmarłego Kazimierza Ratajszczaka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 stycznia 2018 roku zmarł Kazimierz Ratajszczak, emerytowany Dyrektor Okręgowego Zarządu Lasów Państwowych w Poznaniu. Osoba posiadająca niebywałą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie leśnictwa.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się 31 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu na ul. Szamarzewskiego 3, natomiast ceremonia pogrzebowa odbędzie się 1 lutego 2018 r. na cmentarzu Junikowo w Poznaniu o godz. 12:30.

Kazimierz Ratajszczak kierował poznańską dyrekcją w latach 1978-1984. W trakcie swojej aktywności zawodowej pracował m.in. w nadleśnictwach Gryfice, Wielgowo i Nowogród. Tytuł doktora nauk leśnych otrzymał w 1970 r. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz brązowym, srebrnym i złotym medalem za zasługi dla Obronności Kraju. Wykazywał się aktywnym zaangażowaniem w prace z zakresu przebudowy i podniesienia produkcyjności drzewostanów Wielkopolski. Szczególnie duży wkład wniósł w zagospodarowanie Puszczy Noteckiej uczestnicząc aktywnie w pracach komisji ds. opracowania nowych metod zagospodarowania.

Podczas uroczystości w 2016 r. wykonano fotografię upamiętniającą spotkanie trzech dyrektorów poznańskiej dyrekcji (od lewej Piotr Grygier, Kazimierz Ratajszczak, Tomasz Markiewicz).