Asset Publisher Asset Publisher

Poznańscy leśnicy "zagrali" dla WOŚP

15 stycznia 2017 r. na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu po raz kolejny stanęło "mundurowe miasteczko". Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu przyłączyli się do zbiórki pieniędzy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Na gości odwiedzających nasze stoisko czekało wiele interesujących quizów i konkursów wiedzy o lesie. Można było sprawdzić swoje umiejętności m.in. w rozpoznawaniu tropów zwierząt, gatunków drzew po wyglądzie i ciężarze ich drewna. Dowiedzieć o roli leśnika, dlaczego drewno jest Eko oraz poznać zasadę zrównoważonego gospodarowania lasami. Uczestnicy quizów otrzymywali cenne upominki.

Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzięki czemu puszki zapełniały się w bardzo szybkim tempie. Oprócz upominków rozdawanych przy stoisku poznańscy leśnicy przekazali również cenniejsze przedmioty na licytację. Wśród których znajdowały się m.in. budki lęgowe do samodzielnego montażu oraz zestawy książek dla dzieci i dorosłych o tematyce przyrodniczej. Suma licytowanych przedmiotów przekroczyła 600 zł.

Do akcji przyłączyli się również leśnicy z Nadleśnictwa Łopuchówko, którzy na swoim stoisku w miejscowości Skoki wspomagali WOŚP.