Aktualności Aktualności

Leśne Multikino

Nikt nie opowie o lesie tak jak leśnik, nawet gdy stoi przed widownią na jednej z kinowych sal. W styczniu i w lutym br. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu podjęła się niecodziennego wyzwania: opowieści o lesie w centrum Poznania. Dzięki współpracy z poznańskim Multikinem, dzieci i młodzież klas 4-8 mają szanse zgłębić tajniki ochrony przyrody. Na czym polega wspólne działanie?

„Chłopiec z burzy”, ekranizacja od której wszystko się zaczęło. Film opowiada historię chłopca i trzech pelikanów skazanych na śmierć, bez pomocy człowieka. Poruszony losem zwierząt, chłopiec z dużym  oddaniem walczy o zdrowie i życie ptaków, pokazując że nawet najmniejsza forma pomocy może przynieść wymierne dla przyrody efekty. Podobnych historii można wymienić wiele. A chcąc mówić o problemie ochrony przyrody w naszym kraju, nie można zapomnieć o leśnikach. Ochrona przyrody to jedno z zadań leśników, dlatego też jako eksperci zostali poproszeni o prelekcję przed rozpoczęciem seansu. 30 minutowa pogadanka porusza tematy związane ze znaczeniem lasu w życiu człowieka, form ochrony przyrody i prezentację miejsc szczególnie cennych przyrodniczo, znajdujących się w bliskim sąsiedztwie miasta Poznania.

Spotkanie z przyrodnikiem ma zachęcać do poznawania przyrody i podejmowania własnych ekologicznych inicjatyw.

Dla leśnych edukatorów to z kolei niepowtarzalna szansa na zdobycie doświadczenia do prowadzenia aktywnej edukacji w mieście dla licznych grup.

Czy projekt zaszczepi wrażliwość wśród uczniów klas szkoły podstawowej?

 Szczerze, trzymamy za to kciuki!